< Wróć

Kryzys zdaniem MSP

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Najnowsze badania Instytutu Keralla Resarch wskazują, że nastąpiło w II kwartale tego roku znaczące ocieplenie nastrojów przedsiębiorców prowadzących mikro, małe i średnie firmy na terenie Polski. Taka sytuacja była oczekiwana przez analityków i dobrze wróży dla całej polskiej gospodarki, która w dużej mierze opiera się na działalności sektora MSP.

Przedsiębiorcy obecnie są mniej pesymistycznie nastawieni do swojej przyszłości na rynku, niż jeszcze w I kwartale 2013 roku. Ich nastroje są dalekie od optymizmu, choć prognozy dotyczące sytuacji ekonomicznej kraju są lepsze. Trudno oceniać w chwili obecnej, czy nastąpi trwałe ocieplenie nastrojów zakupowych wśród małych i średnich przedsiębiorców, czy też jest to tylko chwilowe zjawisko.

Kryzys zdaniem sektora MSP mocno dał się we znaki, ale powoli jego skutki mijają i można skupić się nie już tylko na przeciwdziałaniu skutkom kryzysu, ale również na rozwijaniu własnej działalności.

Analiza Keralla Research w II kwartale 2013 roku pokazała, że wskaźnik KERNA rośnie. Jest to wskaźnik monitorujący nastroje w mikro, małych i średnich firmach. Wzrósł on obecnie do minus 58,31 punktów ale i tak jest o prawie 20 punktów wyższy niż w poprzednim kwartale.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x