< Wróć

Małe firmy i kasy fiskalne

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Kasy fiskalne są obowiązkowe dla firm, które przekraczają limit obrotów ze sprzedaży produktów i usług osobom fizycznych, właściwy dla danego roku kalendarzowego. Małe firmy zwykle nie mają obowiązku rejestrowania sprzedaży przy użyciu kas rejestrujących. Czy aby na pewno?

Urzędu Skarbowe w całej Polsce wzywają obecnie przedsiębiorców, także tych prowadzących mikro i małe firmy, do ujawniania swoich obrotów z działalności gospodarczej z ostatnich 3 lat. Takie działania mają na celu wykrycie, czy firma powinna w swojej działalności korzystać z kasy fiskalnej czy też nie. Fiskus nie jest pewien do końca, czy przedsiębiorca przekroczył już limit obrotów zobowiązujących do zastosowania kasy fiskalnej, czy też nie.

Wielu przedsiębiorców w ostatnim czasie otrzymało pismo urzędowe od fiskusa, które nakazuje podanie wysokości obrotów z trzech lat wstecz. Wiele małych firm musi odpowiedzieć na takie wezwanie.

Przypomnijmy, że w tym roku zmniejszono o połowę, do 20 tys. zł limit obrotów, które zwalniają przedsiębiorców z obowiązku rejestrowania sprzedaży przy użyciu kas fiskalnych. W związku z taką zmianą już z dniem 1 marca 2013 roku wielu przedsiębiorców zostało zobligowanych do założenia kas fiskalnych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.