< Wróć

Nowe limity odliczeń VAT od aut firmowych

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ministerstwo Finansów poprosiło Brukselę o kolejną zgodę na przedłużenie ograniczeń w odliczeniu VAT, jednocześnie proponując nowy zakres ograniczeń. Są one korzystniejsze dla polskich firm, które w swojej działalności gospodarczej wykorzystują pojazdy osobowe.

Jeśli Unia Europejska przychyli się do wniosku polskiego resortu finansów, niewykluczone będzie wprowadzenie w kraju pełnego odliczenia podatku od firmowych samochodów osobowych używanych wyłącznie do działalności gospodarczej.

Oznaczałoby to, że od nowego roku wielu przedsiębiorców będzie miało szansę skorzystania z pełnego odliczenia podatku VAT od samochodów firmowych, osobowych, jak również od paliwa do nich. Obecnie obowiązuje limit kwotowego odliczenia podatku VAT dotyczącego zakupu auta – nie więcej niż 6 tys. zł, 60% podatku VAT wskazanego na fakturze.

Ministerstwo Finansów chce, aby ograniczenie wynosiło 50% podatku VAT, ale nie było ograniczone kwotowo. Ma dotyczyć wszystkich aut wykorzystywanych do działalności i użytku prywatnego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x