< Wróć

Prowizje kartowe mocno w dół

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Specjalna komisja sejmowa ds. nowelizacji ustawy o usługach płatniczych od wielu miesięcy stara się wypracować spójne stanowisko dotyczące obniżenia prowizji interchange. Są to po prostu prowizje kartowe, opłacane przez handlowców. Na ich obniżenie z niecierpliwością oczekuje wielu przedsiębiorców, także i tych, którzy nie mają jeszcze zainstalowanego terminalu płatniczego w swoim sklepie czy punkcie usługowym.

Obecnie, jak informują ogólnopolskie media, posłowie pracujący w speckomisji zdecydowali, że prowizja płacona przez punkty handlowe akceptujące karty płatnicze wyniesie już od 1 stycznia 2014 roku zaledwie 0,5%.

Taki poziom prowizji kartowych proponowany był w projekcie senackim. Prowizje nie będą mogły być wyższe niż podane 0,5% kwoty transakcji. Wcześniej proponowano, aby stopniowo obniżać prowizje interchange, w celu dostosowania do nich rynku i organizacji płatniczych, ale speckomisja odrzuciła taką możliwość. Niższe prowizje za płatności kartą w sklepach i punktach usługowych mają być wprowadzone więc za jednym razem.

Projekt ustawy przewidujący obniżenie opłat interchange od 2014 roku musi jeszcze zostać przegłosowany w Senacie i Sejmie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x