< Wróć

Dobre dane z branży odzieżowej

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące sytuacji w branży odzieżowej i obuwniczej w Polsce. W miesiącach zimowych w 2013 roku przeżywała ona załamanie, aby wraz z nastaniem cieplejszych miesięcy przeżywać w końcu swój rozkwit. Eksperci wskazują, że drugie półrocze 2013 roku zapowiada się dla branży odzieżowo-obuwniczej bardzo korzystnie, o ile nie zaistnieją nieprzewidziane, niekorzystne warunki rynkowe.

Od maja 2012 roku do maja 2013 roku wedle wskazań GUS, sprzedaż odzieży i obuwia wzrosła w cenach stałych o 14,8%. Wzrost w cenach bieżących, a więc z uwzględnieniem obecnie obowiązującego poziomu inflacji, również był zadowalający i wyniósł on 9,9% w skali rocznej. Sprzedaż w kategorii odzież i obuwie na polskim rynku w pierwszych pięciu miesiącach w roku w cenach stałych zanotowała wzrost rzędu 9,3%.

Spóźniona wiosna i długa zima spowodowały, że branża obuwnicza i odzieżowa dłużej pozostawały w „zawieszeniu”. Dziś nabrały wysokiej dynamiki wzrostu, ponieważ panuje lepsza aura i więcej konsumentów wybiera się na zakupy. Jednocześnie, na wzrost popytu na buty i ubrania mogło wpłynąć ograniczenie stopy bezrobocia, która w maju 2013 roku według wskazań GUS-u wyniosła 13,5%, wobec 14% w kwietniu bieżącego roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x