< Wróć

Erasmus dla młodych przedsiębiorców

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Program Erasmus najczęściej kojarzony jest z programem wymiany studenckiej za granicą. Młodzi ludzie, zdolni, mający dobre wyniki w nauce i potrafiący w sposób komunikatywny posługiwać się językiem obcym, wyjeżdżają do kraju partnerskiego, gdzie spędzają kilka miesięcy na nauce na tamtejszej uczelni wyższej. Mają dzięki temu okazję poznać inne standardy nauczania i szlifować język. Jednocześnie jednak program Erasmus jest skierowany także dla przedsiębiorców.

Mowa tu o europejskim programie wymiany „Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców”. Jest to niezależna inicjatywa od studenckiej wymiany Erasmus, która opiera się na idei rozwoju przedsiębiorczości. „Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców” został stworzony we współpracy Komisją Europejską. Jest to trans graniczna inicjatywa wymiany, która pozwala zarówno przyszłym, jak i początkującym przedsiębiorcom, na zdobywanie nowych doświadczeń i naukę od przedsiębiorców zagranicznych, prowadzących małe i średnie firmy.

Młodzi i potencjalni przedsiębiorcy mogą odbyć staż, w wymiarze od 1 do 6 miesięcy w sektorze MSP w jednym z krajów Unii Europejskiej. Przedsiębiorcy ubiegający się o taki staż mogą samodzielnie wybrać preferowanego przedsiębiorcę przyjmującego, lub wskazać kilka propozycji w tym zakresie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x