< Wróć

Dotacje dla wybranych MSP do 300 tys. zł

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bezzwrotne dofinansowania z Unii Europejskiej są już coraz mniej dostępne. Nie oznacza to jednak, że wybrane grupy przedsiębiorców nie mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z unii. Między innymi, szansę na dofinansowanie rzędu do 300 tys. zł na jeden projekt mają mikroprzedsiębiorcy pochodzący z małych miejscowości i obszarów wiejskich.

O wsparcie finansowe lokalnie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Oś 4 Leader można starać się za pośrednictwem Lokalnych Grup Działania. Funkcjonują one na terenie różnych gmin w Polsce. W przypadku tychże dotacji preferowane są jednak pewne rodzaje działalności. Na dotację mają szansę przedsiębiorcy, który realizują inwestycje istotne z punktu widzenia rozwoju gminy.

O dofinansowanie nawet do 300 tys. zł mogą starać się nowopowstające mikrofirmy lub mikroprzedsiębiorcy planujący rozwój swojej działalności gospodarczej. Maksymalna kwota wsparcia finansowego z Unii Europejskiej uzależniona jest od liczby nowo powstałych miejsc pracy w związku z przeprowadzeniem inwestycji. Maksymalnie 100 tys. zł otrzymają przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność, ale już do 300 tys. zł wzrośnie maksymalne wsparcie finansowe, jeśli przedsiębiorca zatrudni co najmniej 3 pracowników i utrzyma takie miejsca pracy przez co najmniej 2 lata.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x