< Wróć

Pracodawcy o bezrobociu

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wiele mówi się obecnie o potrzebie tworzenia nowych miejsc pracy w Polsce. Bezrobocie szacowane jest obecnie przez Główny Urząd Statystyczny na 13,5%. Wiele osób jest długotrwale bezrobotnych, pomimo z pozoru aktywnego poszukiwania pracy. Czy jednak takie osoby rzeczywiście chcą zdobyć zatrudnienie? Pracodawcy narzekają na to, że pomimo wysokiego bezrobocia, nie mogą znaleźć dobrych pracowników.

Przede wszystkim, kandydaci na pracowników często aplikują na stanowiska, na które się kompletnie nie nadają. Wydaje się, że wysyłają swoje CV na wszystkie ogłoszenia, jakie pojawiają się w Internecie czy w prasie. Poza tym, przychodzą nieprzygotowani na rozmowy kwalifikacyjne i nie szanują potencjalnego pracodawcy.

Bezrobocie jest obecnie poważnym problemem dla naszego kraju. Wydaje się, że to winą pracodawców jest, że wiele osób pozostaje bez pracy. Dlaczego nie chcą oni zatrudniać? Sami pracodawcy wypowiadają się, że chętnie zatrudniliby kogoś, jeśli spełniałby ich oczekiwania, a te wcale nie są wygórowane. Pracodawcy często przez wiele tygodni poszukują pracowników i nie mogą ich znaleźć.

Kandydaci na pracowników potrafią nie przyjść na umówioną rozmowę kwalifikacyjną, przyjść niedbale ubrani, czy oczekiwać wysokich zarobków już od pierwszego miesiąca pracy na mało wymagającym stanowisku. Potencjalni pracownicy wykazują często postawę roszczeniową, choć ich umiejętności, kompetencje i doświadczenie zawodowe bynajmniej nie upoważniają ich do tego. Wielu pracowników jest leniwych i ignoranckich, a takich pracodawcy rzecz jasna nie chcą zatrudniać.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x