< Wróć

Młodzi bez umów o pracę

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Po ukończeniu szkoły średniej, czy nawet studiów wyższych, młodzi ludzie wstępują na rynek pracy i stają się kolejną grupą bezrobotnych. Jeśli już znajdą pracę, to tylko 20% z nich może liczyć na stałe zatrudnienie na etacie. Pozostałe osoby w wieku do 24 lat rozpoczynające swoją pierwszą pracę, muszą godzić się na angaż za pośrednictwem umowy cywilnoprawnej.

Młodzi ludzie rzadko kiedy przy rozpoczynaniu swojej kariery zawodowej mogą liczyć na stałą umowę o pracę. Kontrakty czasowe są tutaj podstawą ich zatrudnienia. Ekonomiści twierdzą, że z taką sytuacją będziemy mieli nadal do czynienia, aż do czasu znacznego ożywienia w rodzimej gospodarce.

Na początku drogi zawodowej większość absolwentów szkół średnich i uczelni wyższych, bierze udział w praktykach zawodowych – bezpłatnych, albo niskobudżetowych stażach, mając nadzieję na stałe zatrudnienie w przyszłości.

Na stałą umowę o pracę mogą liczyć osoby młode, z doświadczeniem, mające „dobry fach” w ręku. Rzemieślnicy, którzy dobrze znają się na swojej pracy są uznawani za specjalistów i firmy chcą ich zatrudniać na stałe. Najwięcej młodych, aktywnych zawodowo Polaków ma umowy czasowe z pracodawcą, podpisane na okres dłuższy niż 1 rok.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x