< Wróć

MSZ pomoże polskim firmom

W jaki sposób Ministerstwo Spraw Zagranicznych może pomagać polskim firmom? Otóż, zapowiada ono, że udzieli przedsiębiorcom niezbędnego wsparcia, jeśli będą wywiązywali się z nałożonych na nich zobowiązań podatkowych z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych. Pomoc MSZ-tu będzie skierowana wyłącznie do tych firm, które prowadzą działalność na rynkach międzynarodowych.

Polskie firmy już wkrótce będą mogły korzystać z programów wsparcia stworzonych przez polski MSZ. Resort będzie wspierał przedsiębiorców rzetelnie wywiązujących się ze zobowiązań podatkowych. Przedsiębiorcy prowadzący interesy za granicą będą mogli liczyć na wsparcie ze strony polityków. Takie praktyki są częste za granicą, gdzie politycy wysokich szczebli lobbują dla dobra swoich rodzimych firm.

Kryterium, jakie firma będzie musiała spełnić przy ubieganiu się o pomoc z MSZ, dotyczy nie tylko regularnego opłacania podatku CIT, ale również gotowości do tworzenia i utrzymywania miejsc pracy, czy rozpoczynania inwestycji. Nie bez znaczenia będzie przy tym poziom innowacyjności prezentowany przez dane przedsiębiorstwo.

Komentarze

  • […] o 68 proc. więcej zarabia się w firmach zagranicznych niż w polskich przedsiębiorstwach, a takie dysproporcje w poziomie wynagradzania pracowników pracujących na stanowiskach […]

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.