< Wróć

Obawa przed zwolnieniem

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Niekorzystna koniunktura gospodarcza na polskim rynku w połączeniu ze światowym kryzysem finansowym powoduje, że polscy przedsiębiorcy muszą restrukturyzować swoją działalność, aby móc utrzymywać się w dalszym ciągu na rynku. Owa restrukturyzacja często sprowadza się po prostu do redukcji kadry pracowniczej. Taki stan rzeczy wywołuje słuszną obawę przed zwolnieniem u większości pracowników w Polsce.

W badaniu „Polski Barometr Pracowniczy” wykonanym przez TNS Polska i Research.NK, wykazano, że około 40% pracowników obawia się, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy straci swoje dotychczasowe stanowisko pracy. Co więcej, 12% respondentów wypowiada się, że jest niemalże przekonana, że taki scenariusz znajdzie pokrycie w rzeczywistości.

Zagrożenie utratą pracy i odczuwany w związku z tym stres powoduje, że pracownicy nie czują się komfortowo w swoich zakładach pracy. Nie zawsze takie obawy są w ogóle uzasadnione, choć pracownicy w obliczu ciągłych zwolnień masowych nie mają złudzeń, że i ich stanowisko pracy nie jest pewne.

Według badań, zwolnień najbardziej boją się osoby zatrudnione w takich branżach jak telekomunikacja, media, finanse i branża IT.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x