< Wróć

Chcemy być własnymi szefami

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Jaka jest wymarzona praca większości Polaków? Kierowanie pracą innych osób i bycie szefem dla siebie samych. Według badania wykonanego dla firmy hostingowej 1&1 Internet, ponad 70% Polaków chciałoby być własnym szefem. Od chęci założenia firmy do realizacji takiego pomysłu jest jednak bardzo daleko.

Większość z nas sądzi, że praca we własnej firmie pozwala na elastyczne godziny pracy, wysokie dochody, niemożliwe często do osiągnięcia w pracy na etacie, oraz na samodzielność. Takie cechy motywują nas do założenia własnej działalności gospodarczej. Chęć założenia własnej firmy deklaruje ponad 60% kobiet i 77% mężczyzn, choć rzecz jasna nie każdy wdraża swoje plany biznesowe w życie.

Motywacją do zarejestrowania firmy w Urzędzie jest możliwość zwiększenia dochodów rodziny i możliwość równoległego prowadzenia przedsiębiorstwa i kontynuowania dotychczasowej pracy na etacie, dającej poczucie stabilności. Nawet jeśli nowy biznes okaże się nie być dochodowy, zawsze pozostaje praca etatowa. 25% Polaków chciałoby założyć firmę tylko po to, aby w końcu być własnym szefem i nie musieć podporządkowywać się innym osobom.

Badanie w trybie online przeprowadziła w kwietniu tego roku brytyjska firma badawcza Opinion Matters.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x