< Wróć

Fenomen sklepów internetowych

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sklepy internetowe stają się coraz modniejsze, a ich popularność z każdym dniem będzie się pogłębiać. Jest to spowodowane tym, że produkty są dostępne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, do tego dochodzą atrakcyjne ceny, oraz sprawne i wygodne zakupy. E-sklepy posiadają bardzo dużo zalet, przez co zwykłe sklepy nie są w stanie im dorównać.

Właściciele sklepów na całym świecie coraz częściej decydują się na poszerzenie swojej działalności o e-sklep, co więcej, nie są to tylko mali i średni przedsiębiorcy, ale także bardzo duże rozpoznawalne firmy.

Co powoduje, że sklepy www stały się tak popularnym i wziętym produktem?
Odpowiedź jest prosta – cena i czas. Jest to związane z wygodą, klienci nie muszą spędzać kilku godzin w sklepach czy też centach handlowych, wystarczy że usiądą na moment przy komputerze, znajdą produkt który ich interesuje, kupią i czekają na dostawę. Wiadomo, że Polacy są narodem który nie lubi przepłacać, promocje działają na nas jak magnez, dlatego kiedy jest okazja kupić produkt, nawet o 30% taniej w sklepie internetowym nie będą się długo zastanawiać nad wyborem. Wiadomo, że sklepy www szukają możliwości rekompensaty niskich cen produktów, często odbija się to na przesyłce, jednak i tak zakup w sieci przebija ceną zakup w standardowym sklepie. Wiadomo, że w sieci można kupić absolutnie wszystko, zaczynając od detalicznych produktów, takich jak produkty spożywcze, części samochodowe, kosmetyki, po drogie ekskluzywne rzeczy takie jak nieruchomości, samochody itp.

Niezwykle istotną kwestią jest to, że grupy wiekowe kupujące w sieci są bardzo zróżnicowane, powszechna opinia o tym ze internet jest zdominowany tylko przez młodych ludzi jest nieco naciągana. Co prawda, osoby w starszym wieku potrzebują pomocy swoich dzieci czy wnuków, jednak mimo to bardzo szybko wdrażają się w zakupy internetowe i robią je w późniejszym czasie samodzielnie. Dzieje się tak, ponieważ sklepy internetowe są coraz bardziej intuicyjne, można się po nich swobodnie poruszać i dokonywać płatności. Na chwilę obecną szacuje się, że osoby starsze stanowią już 28 procent klientów.

Idealnym przykładem jest portal aukcyjny Allegro, powstał on w 1999 roku. Początki wyglądy tak, że w sprzedaży było kilkaset produktów, obecnie jest to gigant na rynku sprzedaży z ogromną ilością sprzedawanych rzeczy. Sam twórca przyznał, że nie spodziewał się takiego obrotu wydarzeń. Z bardzo małego targu dla pasjonatów, portal stał się ogólnopolskim serwisem.

Gdzie szukać odpowiedniego sklepy internetowego?
Na rynku jest wiele firm, które oferują sklepy internetowe, jednak nie każdy jest prosty, intuicyjny i rozwiązany tak aby swobodnie wystawiać produkty i monitorować sprzedaż. Warto postawić na XannShop, jest to SEO friendly e-sklep internetowy z autorskim systemem zarządzania treścią (CMS), dzięki któremu właściciel może na bieżąco, swobodnie aktualizować swój asortyment, napisany pod wyszukiwarkę Google. Dzięki temu że system jest prostu w obsłudze, każdy może go bardzo szybko opanować, bez znajomości programowania. Właściciel posiadający sklep z silnikiem XannShop będzie mógł dowolnie zmieniać treść na stronie, dodawać, edytować usuwać używając dowolnej wyszukiwarki internetowej, bez względu na miejsce w którym się obecnie znajduje. Sklep posiada wersję podstawową, ale także rozszerzoną na życzenie zleceniodawcy.

Sklepy www można spokojnie uznać za jedną z najbardziej przyszłościowych inicjatyw, która w Polsce bardzo dobrze się zaaklimatyzowała. Nie zapowiada się na to aby ten trend osłabł, a wręcz przeciwnie, będzie się stawał coraz silniejszy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

1
0
Would love your thoughts, please comment.x