< Wróć

Firmy biorą kredyty

Oznaką wygaszania kryzysu gospodarczego w Polsce może być nieznaczny spadek bezrobocia, który został wykazany w ostatnim czasie przez Eurostat, jak również fakt, że firmy coraz częściej sięgają po kredyty bankowe, w celu realizacji swoich inwestycji. Bank Gospodarstwa Krajowego podaje , że do 29 lipca tego roku udzielił przedsiębiorcom gwarancji de minimis na kwotę ponad 2,7 mld zł.

Bank Gospodarstwa Krajowego prowadzi program de mninimis, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów firmowych. Dzięki gwarancjom udzielonym do 29 lipca 2013 roku, firmom udało się uzyskać w bankach kredyty w wysokości łącznej około 4,5 mld zł. W sumie, według szacunków BGK, z gwarancji de minimis skorzystało 12 800 przedsiębiorców.

Program działa niezmiennie od 4 marca 2013 roku i daje szansę przedsiębiorcom na zaciągnięcie wysokich kredytów bankowych, bez dodatkowych zabezpieczeń. Gwarancja z BGK jest przy tym wystarczająca. Jeśli kredyty zaciągnięte przez przedsiębiorców zostaną przeznaczone choć w części na inwestycje i rozwój przedsiębiorstw w Polsce, to powstanie wiele nowych miejsc pracy, przyczyniających się do zmniejszania bezrobocia i ogólnego wzrostu gospodarczego w kraju.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.