< Wróć

Produkcja przemysłowa daje nadzieję

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Eurostat w swoim najnowszym komunikacie poinformował, że w czerwcu produkcja przemysłowa w strefie euro wzrosła w ujęciu miesiąc do miesiąca o 0,7%, z kolei w całej Unii Europejskiej zwiększyła się ona o 0,9%. Daje to nadzieję na przyszłość i jest podstawą pozytywnych prognoz na kolejne miesiące. W Polsce w ujęciu miesięcznym produkcja przemysłowa wzrosła znacznie – o 3,1%, a w ujęciu rocznym – o 5,3%.

Tak dobre wyniki dotyczące produkcji przemysłowej w Polsce mogą zaskakiwać, ale są pierwszym niepodważalnym czynnikiem pozwalającym twierdzić, że polska gospodarka znajduje się na właściwej drodze do dalszego rozwoju.

Produkcja przemysłowa w Polsce pod względem tempa wzrostu plasuje się w czołówce europejskich gospodarek. Szybszy wzrost notuje jedynie Irlandia – 8,7%, czy Rumunia – 5,7% miesiąc do miesiąca. W ujęciu rocznym wzrost produkcji przemysłowej w Rumunii wyniósł aż 9,6%.

W całej strefie euro produkcja przemysłowa w ujęciu rocznym w czerwcu 2013 roku wzrosła o 0,3%, wobec -1,3% jeszcze w maju. To pozytywne dane gospodarcze, choć dalekie od spektakularnych wzrostów, z jakimi mieliśmy do czynienia przed kryzysem finansowym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x