< Wróć

Kto najszybciej znajdzie zatrudnienie?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bezrobocie w Polsce przekracza 13%, a bezrobotni wypowiadają się, że nawet długotrwałe poszukiwanie pracy nie przynosi spodziewanych rezultatów. Długotrwale bezrobotni są największym problemem polskiego rządu. Tymczasem, firma Work Service SA przeprowadziła badania dotyczące szybkości znajdowania pracy w Polsce. Jak się okazało, większość zatrudnionych na znalezienie obecnej pracy poświęciła nie więcej niż dwa miesiące.

Komu najłatwiej jest znaleźć zatrudnienie? Jak pokazało badanie Work Service SA, najłatwiej jest osobom mającym mniej niż 55 lat, z wyższym wykształceniem zawodowym i wykształceniem wyższym, posiadającym jakiekolwiek doświadczenie w kierunku danej pracy.

Co dziesiąta osoba biorąca udział w badaniu Work Service SA poszukiwała pracy ponad rok. Tyle samo respondentów szukało pracy w okresie od trzech do sześciu miesięcy.

W poszukiwaniu pracy należy wykazać się daleko idącą cierpliwością. Nowych miejsc pracy jest w Polsce jak na lekarstwo, ponieważ nie widać żadnego, znaczącego ożywienia gospodarczego. Na ten przyjdzie nam poczekać co najmniej do 2014 roku. Tymczasem rośnie liczba aplikacji składanych na jedno stanowisko pracy. Pracodawcy mogą więc wybierać z szerokiego grona kompetentnych, potencjalnych pracowników, wybierając tych, którzy odpowiadają im w 100%.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
5 miesięcy temu

3numbness


0
Would love your thoughts, please comment.x