< Wróć

Letni przestój w firmie

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wiele firm w okresie letnim decyduje się na ograniczenie, albo nawet wstrzymanie swojej działalności. Takie letnie przestoje mogą trwać nawet miesiąc, ale firma może wiele zyskać na przerwie. Przestoju nie powinniśmy postrzegać jedynie jako stratę dla firmy, bowiem wcale nią nie jest.

Decyzja o wprowadzeniu przestoju w pracy bynajmniej nie jest nieekonomiczna. Plany organizacyjne wielu międzynarodowych przedsiębiorstw zakładają wykonanie przerwy w pracy przedsiębiorstwa, ponieważ przestój ma dobre skutki dla firmy. Jakie?

Przede wszystkim zaplanowane przestoje w przypadku firm produkcyjnych mogą posłużyć do rozpoczęcia przygotowania nowych projektów, albo do najbardziej efektywnego nadrobienia zaległości. Przestój może dotyczyć np. tylko działu produkcji, zaś dział księgowości w tym samym czasie może intensywnie pracować, aby móc zakończyć swoje działania i nadrobić te, które jeszcze nie zostały wykonane. Przestój można też wykorzystać na naprawę maszyn i urządzeń, na ich obowiązkowy przegląd lub uzupełnienie asortymentu.

W większości przypadków przemyślane przestoje w pracy usprawniają pracę przedsiębiorstwa, zapewniają bezpieczeństwo i zmniejszają ryzyko wystąpienia niechcianych zaburzeń w innych częściach roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x