< Wróć

Coraz więcej umów na stałe

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności wskazują, że pracodawcy w Polsce zatrudniają coraz to większą liczbę pracowników. Do niedawna tylko planowano nowe rekrutacje, a dziś plany te są wprowadzane w życie. Liczba zatrudnionych w II kwartale tego roku była wyższa o około 240 tys. osób niż na początku tego roku. Z czego wynika widoczna poprawa na rynku pracy?

Najprawdopodobniej wzrost zatrudnienia w polskich firmach wynika z ożywienia w gospodarce. Coraz lepsza kondycja polskich firm powoduje, że brakuje rąk do pracy, stąd też uruchamiane są procesy rekrutacji. Są to pierwsze sygnały pozytywnych zmian na rynku pracy. Ożywienie nie jest jeszcze wyraźne, choć pracownicy coraz częściej są zatrudniani nie na umowach śmieciowych, ale mają podpisywane umowy stałe.

Pracodawcy spokojnie patrzą w przyszłość i wiedzą, że mogą sobie pozwolić na zaproponowanie pracownikowi stałego zatrudnienia. Co prawda wciąż jest mniej pracujących niż w poprzednim roku w tym samym okresie, ale różnice są minimalne. W porównaniu z II kwartałem 2012 roku liczba umów o pracę na czas nieokreślony wzrosła o 0,7 punktu procentowego. Można oczekiwać, że w najbliższym czasie zmaleje też stopa bezrobocia rejestrowanego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x