< Wróć

Paragon do zmiany, kasa zostaje

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ministerstwo Finansów wprowadziło w życie prawo, nakazujące podatnikom wykorzystującym w działalności handlowej lub usługowej kasy fiskalne, umieszczanie pełnych nazw produktów na paragonach fiskalnych. Do nowych obowiązków podatnicy muszą się dostosować do 1 października, kiedy rozporządzenie wejdzie w życie.

Już dziś wiadomo, że nowe prawo wygenerowało zwiększone zainteresowanie nowoczesnymi kasami rejestrującymi wśród polskich przedsiębiorców. Tylko w I kwartale tego roku zakupiono ponad 100 tys. takich urządzeń. Zmiany w prawie oznaczają co prawda konieczność dostosowania urządzeń do nowego rozporządzenia, ale nie muszą wiązać się z wymianą kasy fiskalnej na nową.

Wzrost sprzedaży kas fiskalnych w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku mógł być spowodowany tym, że od 1 stycznia 2013 roku radykalnie obniżono limit zwolnienia z obowiązku stosowania kas rejestrujących przy ewidencjonowaniu obrotu. Po zmianach w prawie, podatnicy osiągający roczny obrotów w wysokości 20 tys. zł muszą już rejestrować sprzedaż przy użyciu kas fiskalnych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x