< Wróć

Związkowcy protestują w Warszawie

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W stolicy nastał gorący okres protestów związków zawodowych. Po tym, jak przedstawiciele związkowców opuścili Komisję Trójstronną, odrzucając negocjacje w sprawie zmian w Kodeksie Pracy w Polsce, postanowili wyjść na ulice Warszawy i protestować pod hasłem „dość lekceważenia społeczeństwa”.

Ogólnopolski protest związków zawodowych, w których udział biorą różnorodne organizacje związkowe- NSZZ „Solidarność”, OPZZ i FZZ, potrwa od11 do 14 września. Uczestnicy protestów przejdą ulicami Warszawy protestując przeciwko pogarszającym się warunkom życia pracowników, zmianom w Kodeksie Pracy niekorzystnym dla pracowników, wysoką stopą bezrobocia najnowszym planom zmian w systemie emerytalnym w Polsce.

Postulaty związkowe zostały odrzucone w Komisji Trójstronnej, dlatego też już w lipcu tego roku związkowcy podjęli decyzję wszczęciu protestów w stolicy. Postulują oni obecnie, aby polityka państwowa nastawiona była przede wszystkim na efektywną walkę z bezrobociem, czyli na tworzenie nowych miejsc pracy. Chcą wycofania zmian w Kodeksie Pracy dotyczących uelastyczniania czasu pracy oraz ograniczenia stosowania umów śmieciowych w stosunku pracy. Propozycją jest skrócenie tygodniowego czasu pracy z 40 do 38 godzin.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

1
0
Would love your thoughts, please comment.x