< Wróć

Pożyczki na biznes dla absolwentów

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Młodzi ludzie w Polsce, kończący studia wyższe i wstępujący na rynek pracy po raz pierwszy, znajdują się w trudnej sytuacji. Nie mogą liczyć na proste znalezienie miejsca pracy, na dodatek zgodnego z ich kwalifikacjami i wykształceniem. Często muszą zadowalać się umowami śmieciowymi umowami na okres próbny. Sposobem na zmniejszenie bezrobocia wśród tej grupy obywateli może być zachęcenie ich do spróbowania własnych sił w biznesie.

Taką zachętą mają być nisko oprocentowane na poziomie 0,69% w skali roku, pożyczki dla absolwentów i studentów ostatniego roku szkół wyższych. Dzięki takim tanim pożyczkom, które będą dostępne dla pierwszych beneficjentów już jesienią tego roku, będą oni mogli rozpocząć prowadzenie własnego przedsiębiorstwa, nawet bez posiadania własnych oszczędności na ten cel.

Program nisko oprocentowanych pożyczek będzie uruchomiony już na jesieni pod hasłem „Pierwszy biznes – wsparcie na starcie”. Będzie realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który podpisał umowę z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej. Początkowo swoim zasięgiem ma on objąć trzy województwa – małopolskie, mazowieckie i świętokrzyskie.

Dziś ukończenie studiów wyższych nie gwarantuje pracy, dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom niepracującym absolwentom, rząd postanowił ułatwić im pozyskiwanie kapitału na start dla własnej działalności gospodarczej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

6
0
Would love your thoughts, please comment.x