< Wróć

Brak pieniędzy na aktywizację bezrobotnych

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Okazuje się, że Powiatowe Urzędy Pracy mogą nie otrzymać środków finansowych na pokrycie kosztów aktywizacji bezrobotnych. Minister Finansów najprawdopodobniej nie przekaże z Funduszu Pracy do Urzędów Pracy kolejnych 500 mln zł na kontynuowanie programów wspierających poszukiwanie pracy przez bezrobotnych w Polsce.

Minister Pracy i Polityki Społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz prosił szefa resortu finansów o przekazanie kolejnej kwoty wsparcia na aktywizację bezrobotnych. Ma ona zostać przekazana, ale nie w wysokości pół miliarda złotych.

W ubiegłym roku za kwotę 500 mln zł przekazaną do resortu pracy przez resort finansów, udało się pomóc w poszukiwaniach pracy 80 tysiącom osób. Resort pracy miał w planach lepsze ukierunkowanie pomocy dla bezrobotnych i stworzenie funkcji indywidualnych doradców bezrobotnych, którzy mogliby jak najlepiej wspomóc poszukiwanie pracy zawodowej przez osoby pozostające bez pracy. Jak na razie, nie wiadomo, ile pieniędzy z budżetu państwa zostanie przeznaczonych na przeciwdziałanie bezrobociu.

Warto przy tym przypomnieć, że obecnie stopa bezrobocia w kraju wynosi 13% i jest niższa niż w poprzednich miesiącach. Trudno jednak mówić o trwałej tendencji spadkowej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x