< Wróć

Kariera zawodowa po 50-tce

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sytuacja na rynku pracy wśród ludzi młodych, tuż po ukończeniu szkoły czy studiów wyższych, jest tak samo niekorzystna, jak osób bezrobotnych po 50-tym roku życia. Tymczasem „Rzeczpospolita” wysuwa dziś teorię, że starsi pracownicy posiadający wieloletnie doświadczenie w biznesie, mają szansę na szybki awans w swojej firmie. Szybciej zajmą wyższe stanowisko pracy, niż zostaną zwolnieni. Z czym ma to związek?

Otóż, starsi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w swojej pracy, mają kompetencje ku temu, aby podjąć się pracy na wyższym stanowisku. Są też bardziej zmotywowani do pracy niż osoby młode, które zawsze szybciej podejmą decyzję o swojej mobilności zawodowej czy nawet decyzję o emigracji zarobkowej, niż osoby po 50-tym roku życia. Starsi pracownicy wykazują większą odpowiedzialność w wykonywaniu obowiązków zawodowych. Mogą więc szybciej znaleźć dobrą pracę lub awansować.

Mylne może więc być zdanie o tym, że po pięćdziesiątce pozycja pracownika na rynku pracy jest coraz słabsza. Stereotyp nijak może się jednak mieć do rzeczywistej sytuacji na rynku pracy. Systematycznie bowiem ulega zwiększeniu liczba pracowników mających więcej niż 50 lat. Większe zapotrzebowanie na fachowców i niż demograficzny sprawiają, że coraz więcej osób po 50-tce robi swoją karierę zawodową.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
9 miesięcy temu

2retract


0
Would love your thoughts, please comment.x