< Wróć

Restrykcje fiskusa wobec przedsiębiorców

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Kontrole ze strony Urzędu Skarbowego i innych organów podatkowych wywołują stres u przedsiębiorców. Niestety, co roku kilkaset podmiotów gospodarczych jest obiektem kontroli skarbowej. Urzędy Skarbowe stosują coraz to nowe restrykcje wobec przedsiębiorców w Polsce. W ostatnim czasie przedsiębiorcy mogli otrzymać listownie wezwanie od fiskusa do ujawnienia informacji o wysokości sprzedaży.

Wezwania ze strony Urzędy Skarbowego nie miały charakteru nakłaniającego, tylko nakazujący. Przedsiębiorcy mogli więc odnieść wrażenie, że Urzędy Skarbowego bezwzględnie przymuszają ich do ujawnienia szczegółowych informacji o wysokości uzyskiwanej w toku prowadzonej działalności gospodarczej, sprzedaży. Takie działania fiskus uzasadnia tym, że chce dać przedsiębiorcom możliwość samodzielnego zgłoszenia nieujawnionych dochodów i uniknięcia w ten sposób odpowiedzialności karno-skarbowej.

Takie praktyki są kolejną restrykcją fiskusa wobec rodzimych przedsiębiorców. Wcześniej Urzędy Skarbowe w całej Polsce przeprowadzały postępowania wyjaśniające w sprawie problemów z nadawaniem nowym spółkom numerów identyfikacji podatkowej NIP. Nie po raz pierwszy więc fiskus żąda wielu szczegółowych informacji od przedsiębiorców.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x