< Wróć

Poważne zmiany w e-commerce

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dla rynku e-commerce nadchodzą poważne zmiany, które mają na celu ułatwienie dokonywania transakcji zakupowych w Internecie. E-biznes staje się powoli bardzo ważnym kanałem dystrybucji produktów i usług, dlatego też ustawodawca zdecydował się na wprowadzenie nowych zmian do nowelizacji ustawy o prawach konsumenta. Będą one z resztą dotyczyły nie tylko branży e-commerce, ale również handlu jako takiego.

Dla e-handlu wprowadzone zostaną nowe regulacje na mocy nowelizacji ustawy o prawach konsumentów. Między innymi, ustawa wprowadzi w życie wydłużony z 10 do 14 dni okres przeznaczony na zwrot zakupionego w sieci towaru, bez podawania przyczyny. Konsumenci będą mieli więcej czasu na zastanowienie się, czy przysłany do nich produkt spełnia ich oczekiwania. Jeśli nie będą chcieli go zatrzymać, będą mogli po prostu odesłać produkt do sprzedającego.

Kolejną zmianą jest łatwiejsza procedura reklamacji wadliwego produktu i stworzenie konsumentom nowych możliwości dochodzenia swoich praw w przypadku zakupów dokonywanych między innymi za pośrednictwem e-sklepów.

Nie ulega wątpliwości, że zmiany w ustawie o prawach konsumenta, które wejdą w życie od czerwca 2014 roku, będą wiązały się z nowymi obowiązkami informacyjnymi dla właścicieli e-sklepów. Już teraz powinni się powoli zaznajamiać z nimi i dostosowywać swoją działalność do zaprezentowanych modyfikacji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x