< Wróć

Małe firmy dźwigną gospodarkę

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Badanie Grupy Idea Banku przeprowadzone na reprezentatywnej grupie 1000 przedsiębiorców prowadzących małe i mikro firmy, wskazuje na to, że polska gospodarka opiera się w dużej mierze na sektorze MSP. Małe firmy w rzeczywistości mogą podźwignąć nasz wzrost gospodarczy i wprowadzić go na nowe drogi wzrostów.

Mikroprzedsiębiorcy świetnie oparli się w tym roku kryzysowi. Nie obyło się bez upadłości wielu firm, ale te, które pozostały, są silne i zdobywają nowe rynki oraz silniejszą pozycję na rynku. Zdecydowana większość przedsiębiorców biorących udział w badaniu Grupy Idea Banku twierdzi, że w tym roku ich obroty na pewno nie zmniejszą się w stosunku do roku 2012, a nawet powinny wzrosnąć.

Perspektywy dla działalności sektora MSP w Polsce są oceniane przez małych przedsiębiorców pozytywnie. Spodziewają się utrzymania obecnego tempa rozwoju gospodarczego albo jego przyspieszenia. Oni sami mogą wspomóc wzrost PKB, dzięki planom zwiększenia zatrudnienia, czy realizowania inwestycji w swojej firmie.

Mikroprzedsiębiorcy, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, deklarują rozwój swojej działalności na rynki zagraniczne. Są pozytywnie nastawieni do zmian w polskiej gospodarce i ostrożnie zauważają jej ożywienie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x