< Wróć

Dopłaty do miejsc pracy z budżetu państwa

Politycy Platformy Obywatelskiej proponują, aby z budżetu państwa dopłacać przedsiębiorcom do utrzymanie przez nich miejsc pracy. Redukcje etatów to główna przyczyna zwolnień w polskich firmach, dlatego też rząd powinien uczynić wszystko w ramach ustawy antykryzysowej, aby przeciwdziałać tym negatywnym zjawiskom i przyczyniać się sukcesywnie do zmniejszania liczby bezrobotnych.

Obecnie stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce we wrześniu 2013 roku wynosiła 13%. To nadal bardzo wysoki poziom, choć niższy, niż w poprzednich miesiącach. PO optuje za tym, aby wprowadzić w życie ustawę pozwalającą przedsiębiorcom na ubieganie się o rządową pomoc w utrzymaniu zatrudnienia, pomimo uzyskiwania słabych wyników ekonomicznych.

Jeśli firma w danym czasie ma kłopoty finansowe, najczęściej decyduje się na ich rozwiązanie za pomocą zwolnień. Okrojenie kadry pracowniczej daje natychmiastowy skutek, w postaci oszczędności na miesięcznych wydatkach.

W Sejmie ustawa antykryzysowa zakładająca dopłaty do utrzymania przez przedsiębiorców miejsc pracy, znalazła jednogłośne poparcie. Teraz ma się nią zająć Senat. Ustawa ma dać możliwość wspierania przedsiębiorców mających problemy finansowe i chcących z tego powodu ograniczać zatrudnienie.

Komentarze

  • […] z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, na co wskazują przepisy projektu nowej ustawy antykryzysowej. Pani premier, Ewa Kopacz podczas swojego expose mówiła, że jej przygotowanie było konieczne z […]

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.