< Wróć

Dopłaty do miejsc pracy z budżetu państwa

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Politycy Platformy Obywatelskiej proponują, aby z budżetu państwa dopłacać przedsiębiorcom do utrzymanie przez nich miejsc pracy. Redukcje etatów to główna przyczyna zwolnień w polskich firmach, dlatego też rząd powinien uczynić wszystko w ramach ustawy antykryzysowej, aby przeciwdziałać tym negatywnym zjawiskom i przyczyniać się sukcesywnie do zmniejszania liczby bezrobotnych.

Obecnie stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce we wrześniu 2013 roku wynosiła 13%. To nadal bardzo wysoki poziom, choć niższy, niż w poprzednich miesiącach. PO optuje za tym, aby wprowadzić w życie ustawę pozwalającą przedsiębiorcom na ubieganie się o rządową pomoc w utrzymaniu zatrudnienia, pomimo uzyskiwania słabych wyników ekonomicznych.

Jeśli firma w danym czasie ma kłopoty finansowe, najczęściej decyduje się na ich rozwiązanie za pomocą zwolnień. Okrojenie kadry pracowniczej daje natychmiastowy skutek, w postaci oszczędności na miesięcznych wydatkach.

W Sejmie ustawa antykryzysowa zakładająca dopłaty do utrzymania przez przedsiębiorców miejsc pracy, znalazła jednogłośne poparcie. Teraz ma się nią zająć Senat. Ustawa ma dać możliwość wspierania przedsiębiorców mających problemy finansowe i chcących z tego powodu ograniczać zatrudnienie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x