< Wróć

Obywatele zadecydują o deregulacji zawodów

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dotychczas to Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowywało kolejne ustawy de regulacyjne, których celem było „uwolnienie” wielu profesji w Polsce. Przygotowano już trzy listy zawodów do deregulacji. Niedługo mogą pojawić się kolejne, a to za sprawą samych obywateli, bowiem resort sprawiedliwości proponuje, aby za pośrednictwem swojego portalu to sami obywatele zgłaszali propozycje zawodów, które powinny ich zdaniem zostać objęte deregulacją.

Już z dniem 18 października uruchomiony został serwis, za pośrednictwem którego obywatele będą mogli konsultować online z ministrem sprawiedliwości, listę zawodów do deregulacji. Pomysł rozpoczęcia takich niecodziennych konsultacji powstał we współpracy resoru sprawiedliwości z resortem nauki i szkolnictwa wyższego.

Obywatele mogą zgłaszać swoje pomysły deregulacji zawodów czy też uproszczania wykonywania pewnych form działalności gospodarczej. Po wskazaniu przeszkód do zdobywania uprawnień w danych profesjach, Ministerstwo Sprawiedliwości oceni, czy zawody te mogą zostać objęte deregulacją. Całe przedsięwzięcie odbywa się pod roboczą nazwą „czwartej transzy de regulacyjnej”. Trudno powiedzieć, kiedy zakończą się pracę nad tym projektem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x