< Wróć

1 mld zł dla firm dzięki uproszczonym obowiązkom

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ministerstwo Gospodarki oszacowało, że aż 1 mld zł oszczędności będą mogły wypracować polskie małe i średnie przedsiębiorstwa, jeśli zostaną wdrożone uproszczenia w prawie o swobodzie wykonywania działalności gospodarczej. Zmiany te zakładają odciążenie przedsiębiorców z pewnych zobowiązań formalnych wobec licznych instytucji i urzędów.

Pomimo, że zmiany w prawie dotyczące wykonywani działalności gospodarczej są skierowane do wszystkich przedsiębiorców, najwięcej korzyści odniosą z nich małe i średnie przedsiębiorstwa, które zanotują realne oszczędności w funkcjonowaniu. Resort gospodarki proponuje uproszczenie regulacji oraz procedur i likwidację niektórych zbędnych obecnie formalności, z jakich muszą wywiązywać się właściciele firm. Może to przyczynić się do uwolnienia potencjały polskich przedsiębiorstw, co z kolei pozytywnie przełoży się na wzrost gospodarczy Polski.

Zmiany mają spowodować ograniczenie obowiązków informacyjnych przedsiębiorców i ułatwienie kontaktów z organami administracji publicznej. Zmniejszą się koszty dopełniania procedur administracyjnych. To wszystko ma być wynikiem zmian w prawie o ubezpieczeniach społecznych, ochronie środowiska, o podatkach, prawie celnym, czy w przepisach o dostępie do informacji publicznej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

1
0
Would love your thoughts, please comment.x