< Wróć

Zmiany zasad wystawiania faktur w 2014 roku

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Z dniem 1 stycznia 2014 roku zmieniają się zasady wystawiania faktur VAT oraz wiele reguł dotyczących dokonywania odliczeń tego podatku. To wszystko za sprawą dodania do ustawy o VAT nowych artykułów 106a-106q. Na jakie zmiany powinni naszykować się podatnicy podatku VAT?

Najistotniejszą zmianą w przepisach ustawy o VAT będzie zmiana terminu wystawiania faktur. Dotychczas fakturę wystawiano nie później niż w 7 dniu od dnia wydania towaru lub wykonania usługi. Od nowego roku termin ten ulegnie zmianie, bowiem fakturę będzie się wystawiało nie później niż 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonania usługi. Faktury jednocześnie nie będą mogły być wystawione wcześniej niż 30 dnia przed dokonaniem dostawy lub wykonaniem usługi.

Nie będzie trzeba dokumentować fakturą VAT sprzedaży zwolnionej od podatku VAT na podstawie ustawy o VAT lub przepisów rozporządzeni Ministra Finansów.

Od nowego roku w życie zostanie wprowadzony obowiązek wystawienia faktury w przypadku otrzymania części należności, w odniesieniu do której powstaje obowiązek podatkowy. Mowa tu o fakturze zaliczkowej, wystawianej nie później niż 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym otrzymano całość lub część zapłaty od nabywcy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x