< Wróć

Gwarancje zatrudnienia dla młodych

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Minister Pracy i Polityki Społecznej zaznacza, że rok 2014 będzie przełomowy dla polskiego rynku pracy i diametralnie zmieni pozycję młodych ludzi w poszukiwaniu zatrudnienia. Obecnie ich sytuacja na rynku pracy jest co najmniej trudna, a stopa bezrobocia w tej grupie wiekowej jest najwyższa. Na zmianę obecnego stanu rzeczy mają wpłynąć „Gwarancje zatrudnienia dla młodych” finansowane przez Unię Europejską. Nie jest to jednak jedyny projekt, który ma ułatwić młodym, wykształconym ludziom, poszukiwanie zatrudnienia.

Już w poprzednim roku zaczęły być wdrażane w Polsce programy aktywizacji młodych ludzi pod względem zawodowym. Jak na razie, przyniosły one jednak niewielkie skutki. Obecnie można korzystać ze wsparcia na założenie własnej działalności gospodarczej, w ramach inicjatyw „pierwszy biznes” oraz „wsparcie w starcie”, a z budżetu państwa wypłacane są większe dofinansowania do staży.

W roku 2014 w życie wejdą unijne „Gwarancje zatrudnienia dla młodych”, bowiem problem bezrobocia wśród osób młodych dotyczy nie tylko Polski, ale wielu krajów Unii Europejskiej. Unijne „Gwarancje zatrudnienia dla młodych” mają wspierać osoby młode w uzyskiwaniu funduszy na ich aktywizację. Pomoc kierowana będzie do osób bezrobotnych do 25 roku życia, ale możliwe jest podniesienie tej granicy wieku do 30 lat. Program zakłada, że młoda osoba w ciągu 4 miesięcy od zakończenia edukacji dostanie ofertę zatrudnienia, szkolenia lub dalszej edukacji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x