< Wróć

Obowiązkowe staże dla studentów

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju uruchomi w przyszłym roku specjalne programy dofinansowania dla stażów studenckich. Program będzie miał formę konkursu, a zwycięskie projekty dostaną od 3 do 7 mln zł, w zależności od liczebności studentów danej uczelni, na realizację stażów.

W kolejnym roku akademickim, 2014/2015, staże dla studentów mogą być wręcz obowiązkowe. Uczelnie, które zdecydują się na nawiązanie trwałej współpracy z biznesem i stworzą nowoczesne staże dla swoich studentów, mogą liczyć na dofinansowanie rządowe. Na program akademickich stażów zostanie wydane 50 mln zł. Uczelnie mają lepiej przygotowywać dzięki temu swoich studentów do podjęcia pracy zawodowej po zakończeniu nauki.

Uczelnie przy zawiązaniu współpracy z zakładami pracy przy realizacji programów stażowych mogą otrzymać kilkumilionowe wsparcie finansowe, jeśli programy obejmą przynajmniej 30% studentów danego rocznika na wybranym kierunku. Łącznie z dofinansowania skorzysta około 10 tys. osób. Program pomoże zdobyć niezbędne w poszukiwaniu pracy, doświadczenie zawodowe. Pomoże to młodym ludziom w pozyskaniu silniejszej pozycji na rynku pracy.

Od nowego roku akademickiego, czyli od 1 października 2014 wejdą w życie przepisy zobowiązujące uczelnie realizujące kierunki praktyczne, do organizowania dla studentów trzymiesięcznych staży.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

1
0
Would love your thoughts, please comment.x