< Wróć

Zmiany w handlu przez Internet

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Z dniem 3 czerwca 2014 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej pojawią się nowe przepisy dotyczące prowadzenia handlu przez Internet. Związane jest to z wejściem w życie nowej dyrektywy unijnej, mającej na celu wprowadzenie odpowiednich regulacji i ujednolicenia zasad funkcjonowania handlu w Internecie na terenie całej Wspólnoty. Polscy przedsiębiorcy powinni solidnie przygotować się do zaplanowanych zmian.

Obecnie pomiędzy krajami Unii Europejskiej występują znaczące różnice w zakresie przepisów regulujących e-handel, co stwarza poważne problemy w dokonywaniu zakupów przez obywateli jednego kraju, w innym. Między innymi chodzi tu o obowiązki sprzedających względem konsumentów i o prawa przysługujące kupującym.

W Polsce termin zwrotu towaru zakupionego przez Internet, w nienaruszonym stanie, bez podania przyczyny, wynosi 10 dni, ale już kupując przez Internet w sklepach z Wielkiej Brytanii można odesłać zakupione produkty nawet w ciągu 14 dni. Dyrektywa unijna wskazuje, że termin ten powinien minimum wynosić 7 dni. Nowa dyrektywa wprowadzi jeden, obligatoryjny termin zwrotu zakupionej przez Internet rzeczy w wymiarze 14 dni na terenie całej Unii Europejskiej.

Różnice prawne utrudniają życie klientom oraz zniechęcają ich do dokonywania zakupów w sklepach międzynarodowych. Dlatego też potrzeba odpowiednich zmian prawnych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x