< Wróć

Najbardziej pożądani pracodawcy

Portal społecznościowy dla profesjonalistów –pracowników i pracodawców, LinkedIn przeprowadził badania dotyczące aktywności użytkowników. Na tej podstawie przedstawił ranking najbardziej pożądanych pracodawców, gdzie na szczycie listy znalazła się firma Google. Od lat niezmiennie jest ona uznawana przez pracowników za najlepszego pracodawcę.

Na liście „2013 Most In Demand Employers” na drugim miejscu znalazła się firma Apple, a na trzecim – Unilever. Kolejne miejsca zajęły: firma kosmetyczna Procter&Gamble, firmy z sektora IT – Microsoft, Facebook czy Amazon, a dalej – PepsiCo, Schell oraz McKinsey&Company.

Ranking powstał na podstawie częstości wejść na profile poszczególnych pracodawców zarejestrowanych w LinkedIn. Najbardziej pożądany pracodawca według LinkedIn, firma Google, zatrudnia ponad 71 tys. osób, Apple – 77 tys., a Unilever 56 tys. Nie trzeba jednak zatrudniać kilkudziesięciu tysięcy pracowników, aby znaleźć się w gronie pożądanych pracodawców, czego przykładem jest Twitter, znajdujący się na 23 miejscu zestawienia, z zatrudnieniem na poziomie 4 tys. pracowników. Najwięcej pożądanych pracodawców swoje siedziby ma w Ameryce Północnej.

Komentarze

  • […] problemy zgłasza wiele firm, między innymi amerykański Amazon, który pod Wrocławiem wybudował swoją siedzibę na Polskę. Ma również oddział w Poznaniu. […]

  • […] sumie firma Amazon zatrudniła na stałe 2,5 tys. Polaków i deklarowała, że sezonowo zwiększy zatrudnienie nawet do […]

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.