< Wróć

60 tys. zł dla każdej firmy

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W ramach nowego programu rządowego „Pierwszy biznes- Wsparcie na starcie” przedsiębiorcy zakładający swoje pierwsze firmy mają szansę na uzyskanie wysokiego dofinansowania, w postaci niskooprocentowanych pożyczek, udzielanych na dogodnych warunkach przez pośredników finansowych, którzy podpiszą umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Każda osoba, która będzie otwierała własny biznes, będzie mogła ubiegać się o niskooprocentowaną pożyczkę w wysokości 60 tys. zł, przy oprocentowaniu jedynie 0,69% w skali roku. Dodatkowo, rządowy program „Pierwszy biznes – Wsparcie na starcie” przedsiębiorcy będą mogli uzyskać pożyczkę uzupełniającą do 20 tys. zł na utworzenie stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej.

W najbliższym czasie ma rozpocząć się nabór wniosków o pożyczki. Celem programu rządowego jest rozwój przedsiębiorczości, wsparcie podejmowania nowych inwestycji w polskiej gospodarce przez młodych przedsiębiorców, jak i tworzenie nowych miejsc pracy. Niskooprocentowane pożyczki dla młodych przedsiębiorców mogą pomóc w promowaniu zatrudnienia, w przeciwdziałaniu bezrobociu i ogólnie w rozwoju rynku pracy.

Program „Pierwszy biznes – Wsparcie na starcie” jest wdrażany przez BGK w dwóch etapach, przy czym pierwszy ma charakter pilotażowy i jest obecnie realizowany w województwie mazowieckim, małopolskim i świętokrzyskim. W 2014 roku program ma już objąć wszystkie pozostałe województwa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

6
0
Would love your thoughts, please comment.x