< Wróć

Centra usług zatrudniają

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Gdzie najłatwiej zatrudnienie w Polsce? Nie w państwowych firmach i urzędach, czy też w dużych fabrykach prywatnych. Najwięcej ofert pracy pojawia się obecnie dla Polaków w centrach usługowych. Dane ABSL pokazują, że zatrudnienie w sektorze usług obecnie przekracza 115 tys. osób.

Żadna inna branża gospodarcza w Polsce nie poszukuje tak intensywnie nowych pracowników, jak usługi świadczone dla sfery biznesowej. Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych wskazuje, że perspektywy rozwoju ich branży są obiecujące, dlatego też najprawdopodobniej do końca grudnia 2013 roku w centrach usług znajdujących się w całej Polsce zatrudnienie łącznie znajdzie 120 tys. osób. Sektor usług dla biznesu rośnie w tempie nawet 20% rocznie.

Jeśli dobra passa w usługach dla biznesu się utrzyma, w najbliższych kilku latach centra te nadal będą zatrudniać i niewątpliwie przyczynią się do obniżania stopy bezrobocia w Polsce. Na dodatek, pracownicy znajdujący zatrudnienie w centrach usług dla biznesu podpisują najczęściej umowy o pracę na kilka lat, co daje stabilne zatrudnienie. Można oczekiwać, że w 2014 roku zatrudnienie w branży usług przekroczy 140 tys. osób.

Wskazuje to, że centra usług dla biznesu są jedną z najważniejszych gałęzi dla całej, polskiej gospodarki.

Komentarze

  • […] sektorze usług dla biznesu w ciągu 2-3 kolejnych lat zatrudnienie może wzrosnąć do 200 tys. osób. Tylko w ciągu jednego […]

  • […] uruchomienia ma dać pracę 1000 nowym pracowników z lokalnej społeczności. Na początek jednak w call center zatrudnionych zostanie około 300 […]

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.