< Wróć

MSP z dostępem do pieniędzy

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Małe i Średnie Przedsiębiorstwa w wielu krajach, w tym również i w Polsce, stanowią podstawę rozwoju narodowej gospodarki. Z tego też względu, wymagają wsparcia finansowego ze strony środków unijnych, aby móc szybciej przeciwdziałać skutkom niedawnego kryzysu gospodarczego na świecie. Priorytetem nowej unijnej perspektywy będzie finansowanie przedsiębiorczości, w tym ze szczególnym uwzględnieniem sektora MSP.

W budżecie Unii Europejskiej na lata 2014-2020 znalazły się nowe środki finansowe, nazywane pieniądzem na ułatwienie dostępu do źródeł finansowania przez małe i średnie firmy. Program ten dotrze do Polski po nowym roku i najprawdopodobniej wydatnie wspomoże działalność sektora MSP.

W budżecie unijnym dla Polski, w którym zarezerwowane jest na kolejne siedem lat aż 400 mld zł, ważną rolę ma odgrywać innowacyjność i przedsiębiorczość. Unia udostępni m.in. środki na niskooprocentowane pożyczki dla firm, które już w poprzednim budżecie unijnym, na lata 2007-2013, cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Przed Polską w kolejnych kilku latach postawione zostanie wyzwanie zwiększenia innowacyjności, także za pośrednictwem realizacji śmiałych przedsięwzięć przez małe i średnie przedsiębiorstwa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x