< Wróć

Menadżerowie z szansą na pracę

Kadra zarządzająca dotychczas była wymieniana w Polsce jako sfera rynku pracy mało perspektywiczna. Brakowało rąk do prostych prac, a nie na wysokie stanowiska w zarządach firm. Te ostatnie od lat były obsadzone. Obecnie, jak informuje gazeta „Rzeczpospolita” pojawia się szansa na zatrudnienie dla osób z menadżerskim wykształceniem i doświadczeniem.

Agencje rekrutacyjne otrzymują coraz więcej ofert pracy dla menadżerów, a to jest jasnym sygnałem tego, że polska gospodarka rzeczywiście odbija się od dna, po niedawnym kryzysie światowym. Zdaniem specjalistów, menadżerowie mogli łatwo znaleźć zatrudnienie przed kryzysem, ale obecnie również taki trend jest mocno zarysowany na rodzimym rynku pracy.

Wyraźnie wzrasta zapotrzebowanie polskich firm na wykwalifikowaną kadrę kierowniczą wyższego szczebla. Może to oznaczać rozwój przedsiębiorstw, dokonywanie ważnych inwestycji czy wznowienie projektów, które w wyniku braku wolnych środków finansowych zostały nawet na kilka lat wstrzymane.

Pozytywne zmiany na rynku pracy cieszą osoby, które utraciły dobre stanowiska pracy w okresie recesji. Dziś mając doświadczenie w pracy na stanowisku kierownika, łatwiej znajdą pracę odpowiadającą ich kwalifikacjom.

Komentarze

  • […] Menadżerowie i specjaliści niezmienne mają ułatwioną drogę do uzyskania pracy w Polsce. Firma doradztwa personalnego Antal International sporządziła raport dotyczący polskiego rynku pracy wskazujący na to, że w kolejnych miesiącach eksperci będą poszukiwani w rodzimych firmach. […]

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.