< Wróć

Ryzykowne zakupy w sieci

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Przed świętami Bożego Narodzenia Polaków opanowuje szał zakupów. Kupujemy przede wszystkim prezenty, ale nasze zwyczaje zakupowe odnoszące się do tego, gdzie takich zakupów dokonujemy, uległy zmianom. Coraz częściej bowiem dokonujemy zakupów w sklepach internetowych. E-sklepy pozwalają na zakup towarów taniej, niż w sklepach tradycyjnych, a czas dostawy jest dziś bardzo krótki. To wszystko sprawia, że e-sklepy zyskują klientów. Niestety, bywa że kupowanie w sieci jest bardzo ryzykowne.

Owe ryzyko polega na tym, że kupując w Internecie możemy w ogóle nie otrzymać zamawianego towaru, albo otrzymać w paczce coś zupełnie innego, niż zamawialiśmy. Takie sytuacje niestety nie są odosobnionymi przypadkami. Szacuje się, że 20% klientów sklepów internetowych nie otrzymuje w ogóle zamówionych towarów, a 33% dostaje inny produkt, niż w zamówieniu.

Sklepy www na domiar złego nie informują w sposób transparentny o prawie konsumenta do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni od jej zawarcia lub otrzymania towaru. Jest to działanie przeczące prawom konsumentów i sprawcy takich wykroczeń są karani przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Trzeba więc przed dokonaniem zakupów w sieci internetowej dobrze zastanowić się nad tym, czy dany sklep jest godny zaufania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x