< Wróć

Pracodawcy o OFE

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W rządowym projekcie dotyczącym zmian w OFE znalazły się plany zawłaszczenia połowy oszczędności emerytalnych obywateli zgromadzonych w OFE, poprzez umorzenie zgromadzonych w funduszach obligacji. W tym samym czasie OFE zamienią się na rok w agresywne fundusze akcyjne. To wszystko wywołuje społeczny sprzeciw, do którego przyłączają się pracodawcy.

Członkowie Konfederacji Lewiatan, NSZZ Solidarność i BCC apelują do posłów, którzy pracują nad projektem nowelizacji ustawy o OFE, o daleko idące zmiany. Wskazują, że przyjęcie ustawy rządowej doprowadzi do likwidacji drugiego filara emerytalnego, zaś oparcie systemu na jednym filarze, spowoduje konieczność wprowadzenia w najbliższej przyszłości kolejnych, mocno obciążających wszystkich obywateli, zmian, aby w ogóle móc wypłacać emerytury z ZUS.

Rząd ma dawać wybór polskim, przyszłym emerytom, czy chcą pozostać w OFE czy całość składki emerytalnej przekazać do ZUS, choć nawet pozostawienie w OFE środków emerytalnych nic nie da. Mają być one stopniowo przenoszone do ZUS na dziesięć lat przed przejściem członka funduszu na emeryturę.

Przyszły plan przekształceń systemu emerytalnego w Polsce jest nie do zaakceptowania przez organizacje pracodawców, związkowców i wszystkich pozostałych obywateli.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
7 miesięcy temu

2bicycles


0
Would love your thoughts, please comment.x