< Wróć

Praca w niedziele i święta budzi sprzeciw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W Polsce obecnie istnieje zakaz pracy w niedzielę i święta. Pracodawca nie może zmusić swoich pracowników, zatrudnionych na umowach o pracę, do pracy w takie dni, poza kilkoma wyjątkami. Platforma Obywatelska chce jednak rozszerzyć katalog prac, które mogą być wykonywane w niedziele i święta, co budzi uzasadniony sprzeciw u opozycji oraz w środowiskach pracowniczych.

PO chciałaby, aby zakaz pracy w niedzielę i święta nie obowiązywał centrów usług biznesowych, które obsługują partnerów z krajów, które mają inne kalendarze świąt i dni wolnych. Jeśli więc centrum biznesowe pracowałoby dla Amerykanów, nie miałoby wolnego 11 listopada, ale np. 4 lipca. Wiadomo już, że PiS i Twój Ruch oraz Solidarna Polska zagłosują przeciwko wprowadzeniu w życie takich zmian.

Projekt zmian w prawie pracy przedstawiony przez Platformę Obywatelską zakłada rozszerzenie katalogu prac dopuszczalnych w niedzielę i święta, o prace wykonywane z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu przepisów o świadczeniu usług drogą elektroniczną na rzecz przedsiębiorcy zagranicznego lub zagranicznego oddziału, lub przedstawicielstwa przedsiębiorcy w rozumieniu przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, ze względu na odmienne, w stosunku do pracodawcy, dni wolne od pracy u wyżej wymienionych podmiotów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x