< Wróć

Prostytucja nowym zawodem?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Czy zawód stary jak świat, jak twierdzą niektórzy, może być postrzegany w Polsce jako jedna z profesji kreująca dochód narodowy? Wydaje się, że tak, bowiem Główny Urząd Statystyczny zapowiada, że od 2014 roku będzie ujmował w PKB dochody z prostytucji. Co więcej, nie tylko prostytucja, ale i narkotyki czy przemyt zostaną uwzględnione w rachunkach narodowych.

GUS chce w ten sposób uzyskać kompletność szacunków PKB czy dochodu narodowego brutto, zgodnie z wymaganiami Europejskiego Systemu Rachunków Narodowych i Regionalnych ESA 2010. Uwzględnienie nielegalnej działalności w polskim PKB, czyli tzw. czarnego PKB, na pewno spowoduje poprawę ogólnych wyników wzrostu gospodarczego dla Polski. Polska gospodarka wypadnie dzięki temu lepiej na tle innych krajów europejskich w najbliższym czasie.

Ponadto, jak zapowiada GUS, będzie publikował oprócz szacunków kwartalnych PKB, tzw. szybkie szacunki PKB, tj. flash PKB. Publikacja będzie miała miejsce do 30 dni po zakończeniu kwartału. Wszystkie te zmiany zostały szczegółowo wymienione i opisane w materiale GUS zamieszczonym w miesięczniku Wiadomości Statystyczne „Program badań statystycznych statystyki publicznej na 2014 rok”.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x