< Wróć

Nie ma nowych ofert pracy

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych publikuje regularnie „Barometr Ofert Pracy”, pokazujący, jak rozwija się sytuacja na rynku pracy w Polsce. Jeszcze w grudniu eksperci twierdzili, że rośnie liczba nowych ofert zatrudnienia. Obecnie, po okresie świątecznym, widać przestój na rynku pracy. Pracodawcy nie są skłonni do zatrudniania nowych pracowników.

Miejmy nadzieję, że specjaliści z Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych się nie mylą, twierdząc, że przestój w napływie nowych ofert pracy, z jakim mamy do czynienia w styczniu 2014 roku, jest jedynie chwilowy i nie przeszkodzi w kontynuowaniu trendu stopniowej poprawy sytuacji naszej rodzimej gospodarki.

Najwięcej pracowników zatrudnianych jest obecnie w województwach zachodniej Polski, m.in. w województwie zachodniopomorskim czy dolnośląskim. Na pracę na etacie mogą liczyć w szczególności absolwenci kierunków społeczno-prawnych, w tym z wykształceniem ekonomicznym. Spada liczba ofert pracy, w których pracodawcy nie mają sprecyzowanych wymagań co do przyszłego pracownika. Barometr Ofert Pracy pokazuje, że przedsiębiorcy szukają konkretnych pracowników, spełniających wymagania do podjęcia pracy zawodowej na danym stanowisku.

Jeszcze w wakacje 2013 roku widoczna była sezonowa poprawa na rynku pracy. Została ona zachwiana przez okres zimowy, ale liczba ofert pracy najpewniej zwiększy się na wiosnę. Wówczas możemy obserwować spadek stopy bezrobocia rejestrowanego w Polsce.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

6
0
Would love your thoughts, please comment.x