< Wróć

4 mld zł dla przedsiębiorców

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zamierza przekazać przedsiębiorcom na potrzeby podejmowanych przez nich działań inwestycyjnych kwotę dofinansowania równą aż 4 mld zł. Szanse na pieniądze z PARP mają przedsiębiorcy uczestniczący w programach unijnych – Innowacyjna Gospodarka, Kapitał Ludzki czy Rozwój Polski Wschodniej.

Dotychczas PARP podpisała umowy na dofinansowanie inwestycji o wartości 29,1 mld zł, co oznacza, że rozdysponowała 97,8% zarządzanej przez siebie puli środków finansowych z funduszy unijnych. W roku 2014 jednakże najwięcej dofinansowywanych przez PARP inwestycji będzie miało się ku końcowi, dlatego nastąpi szczyt płatności.

W zeszłym roku PARP wypłaciło kwotę 4,7 mld zł dofinansowania beneficjentom programów unijnych. W tym roku kwota dofinansowania ma być podobna. Na rok 2014 zaplanowano do końca czerwca rozdysponowanie wszystkich pozostałych w budżecie PARP pieniędzy.

Obecnie trwają równolegle prace nad przygotowaniem do wdrażania pieniędzy z budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Nie wiadomo jeszcze, jak konkretnie będzie przebiegało w kolejnych latach unijne wsparcie dla przedsiębiorców z Agencji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x