< Wróć

Specjaliści i menadżerowie znajdą pracę

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sytuacja na polskim rynku pracy od pewnego czasu zaczyna się poprawiać. Choć z uwagi na sezon zimowy obserwowane jest zjawisko redukcji zatrudnienia, to w ujęciu rocznym mamy coraz więcej etatów. Gdzie najłatwiej znaleźć pracę i kto ma największe szanse na zatrudnienie?

Menadżerowie i specjaliści niezmienne mają ułatwioną drogę do uzyskania pracy w Polsce. Firma doradztwa personalnego Antal International sporządziła raport dotyczący polskiego rynku pracy wskazujący na to, że w kolejnych miesiącach eksperci będą poszukiwani w rodzimych firmach.

Niekwestionowanym liderem zatrudniania nowych pracowników jest sektor centrów usług wspólnych. Aż 84% firm działających w tej branży zamierza przyjąć nowych pracowników, przede wszystkim menadżerów lub specjalistów. Już w zeszłym roku w centrach usług wspólnych przybyło około 20 tys. nowych miejsc pracy, a w sumie pracuje w tej branży prawie 200 tys. osób. Branża charakteryzuje się dużym potencjałem wzrostowym.

Pracowników potrzebują branże konsultingowa i księgowa, podobnie jak kancelarie prawne i przedsiębiorstwa zajmujące się tworzeniem i sprzedażą oprogramowania informatycznego. Zwiększenie zatrudnienia w najbliższych miesiącach planują firmy z branży motoryzacyjnej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

1
0
Would love your thoughts, please comment.x