< Wróć

Złóż PIT do piątku!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Do 31 stycznia 2014 roku, czyli do przyszłego piątku jest ostateczny czas na złożenie rozliczenia podatkowego na druku PIT-16A. Na takim formularzu rozliczają się z fiskusem przedsiębiorcy opodatkowani podatkiem dochodowym od osób fizycznych za pomocą karty podatkowej. PIT-16A jest właściwie informacją o składkach zdrowotnych, a nie stricte rozliczeniem podatkowym.

Nie ma znaczenia, czy przedsiębiorca odliczał składki zdrowotne od podatku płaconego w ramach karty podatkowej, czy też nie dokonywał takiego odliczenia. Bez względu na to będzie zmuszony do złożenia PIT-16A w terminie do 31 stycznia do właściwego względem miejsca zamieszkania lub siedziby działalności, Urzędu Skarbowego.

Karta podatkowa to zryczałtowana forma opłacania podatku dochodowego, niezależna względem wysokości osiągniętego w poprzednim roku podatkowym dochodu lub przychodu. Przedsiębiorca w przypadku wyboru takiej formy opodatkowania, nie płaci podatków od faktycznych zarobków, ale stałą, miesięczną kwotę podatku, wynikającą z wydanej przez naczelnika Urzędu Skarbowego decyzji wymiarowej.

W PIT-16A przedsiębiorca nie może korzystać z żadnych ulg i preferencji podatkowych, a kwotę podatku może co najwyżej pomniejszyć zapłaconą składkę na ubezpieczenie zdrowotne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

6
0
Would love your thoughts, please comment.x