< Wróć

Ile składek od zleceń?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Plany rządu dotyczące likwidacji umów śmieciowych przypadły do gustu samym pracownikom, ale pracodawcy obawiają się kosztów, jakie będą musiały w przyszłości z tego tytułu ponieść. Obecnie resort pracy jest na etapie przygotowania harmonogramu prac związanych z likwidacją tzw. śmieciówek. Powinniśmy spodziewać się, że już w 2015 roku składki od zleceń będą opłacane do wysokości płacy minimalnej. Jakie jeszcze zmiany szykuje dla pracodawców rząd?

W 2015 roku zleceniobiorcy, wykonujący pracę na podstawie umów zleceń, będą mieli ustalane wynagrodzenie, z uwzględnieniem wysokości składki liczonej do czasu przekroczenia płacy minimalnej. W 2016 roku pensja osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych będzie pomniejszana o wyższe składki, które będą obowiązkowe do czasu osiągnięcia podstawy w wysokości 60% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

Według harmonogramu likwidacji umów śmieciowych w Polsce, w 2017 roku od całej kwoty umowy zlecenia będzie istniał obowiązek odprowadzenia daniny do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jeszcze w tym roku Ministerstwo Finansów ma w planach wprowadzenie obowiązku opłacania składek na ZUS od umów o dzieło.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

7
0
Would love your thoughts, please comment.x