< Wróć

100 tys. etatów do wzięcia

Międzynarodowe firmy, zwłaszcza duże koncerny, chętnie lokują w Polsce swoje centra usług biznesowych. „Rzeczpospolita” informuje, że w najbliższym czasie, w ciągu czterech kolejnych lat, w centrach usług będziemy obserwować prawdziwy boom na zatrudnienie, co przyniesie Polsce zyski w wysokości nawet 7 mld zł.

Nowoczesne usługi dla biznesu świadczone przez polskie firmy, cieszą się ogromną popularnością wśród zagranicznych firm. Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych przygotował propozycje zmian w przepisach, zachęcających międzynarodowe instytucje finansowe do lokowania w naszym kraju swoich oddziałów. Niewykluczone więc, że ułatwienia te skłonią takie banki, jak JP Morgan, Bank of America czy Morgan Stanley do wejścia na polski rynek.

W sektorze usług dla biznesu w ciągu 2-3 kolejnych lat zatrudnienie może wzrosnąć do 200 tys. osób. Tylko w ciągu jednego roku połowa z tej puli etatów może pojawić się na rynku pracy, o ile Polska przyciągnie do siebie obsługę funduszy inwestycyjnych. Warto podkreślić, że tylko na terenie Unii Europejskiej funkcjonuje obecnie 35,3 tys. funduszy zarządzających aktywami o wartości ponad 5,2 bln euro.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.