< Wróć

Turystyka najmniej kryzysowa

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Branża turystyczna wyraźnie oparła się kryzysowi gospodarczego, jak wskazuje opublikowane 13 lutego bieżącego roku badanie Eurobarometru. Turystyka jest gałęzią gospodarczą, w której utrzymują się w całej Unii Europejskiej korzystne trendy. Również i w roku bieżącym, jak prognozują eksperci, pozostanie ona siłą napędową całej gospodarki europejskiej.

Raport Eurobarometru wskazuje, że zyski sektora turystycznego pozostają w trendzie wzrostowym, a spadki miały miejsce jedynie w latach kryzysu finansowego. Rok 2010 był rekordowy dla branży. Obywatele Unii Europejskiej najchętniej spędzają wakacje poza granicami rodzimego kraju, ale pozostają najczęściej w obrębie Unii Europejskim. Tak postępuje 38% europejskich turystów. 45% podróżnych, którzy korzystali z usług hoteli i środków turystycznych w UE, to cudzoziemcy spoza krajów wspólnoty.

Najchętniej cudzoziemcy spoza UE, podróżują w wakacje do Chorwacji, Grecji, Austrii i na Litwę, najmniej zaś do Rumunii. Bez zmian od 2012 roku pozostaje czołowa piątka najczęściej i najchętniej odwiedzanych państw wypoczynku letniego – Hiszpania, Francja, Włochy, Niemcy i Austria.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x