< Wróć

Umowy śmieciowe bez walki

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Rząd chyba zanadto zapędził się w swoich zapewnieniach o wytoczeniu wojny umowom śmieciowym, czyli umowom zlecenie i o dzieło, które są zawierane przez wielu pracowników w ramach stosunku pracy z pracodawcą. Okazuje się bowiem, że ustawa o zamówieniach publicznych wbrew wcześniejszym zapowiedziom polityków Platformy Obywatelskiej, nie będzie zawierała zapisu, który wymuszałby na firmach startujących w przetargach, zatrudniania pracowników na umowę o pracę.

Na początku bieżącego roku premier deklarował, że wprowadzenie wspominanego zapisu do ustawy o zamówieniach publicznych jest koniecznością, dla podejmowania efektywnej walki z bezrobociem w Polsce. Dzięki niemu można by ograniczać sukcesywnie liczbę osób w naszym kraju, które pracują na podstawie tzw. Umów śmieciowych.

Dziś rząd widocznie wycofuje się z wcześniejszych deklaracji, w ramach których do przetargów publicznych mieliby być dopuszczeni tylko uczciwi pracodawcy, którzy zatrudniają pracowników na etatach. Tymczasem, PO już nie obstaje przy wprowadzeniu tej zasady w życie, co wyraźnie nie podoba się związkom zawodowym. NSZZ Solidarność wskazuje, że pieniądze publiczne z przetargów powinny trafiać wyłącznie do firm, które zatrudniają pracowników na podstawie umowy o pracę

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x